METAMORFOZY PACJENTÓW

Metamorfoza Pani Ewy: -19 kg

Dla wielu osób lockdown to wymówka, która “usprawiedliwia” kiepską formę. Ale Pani Ewa postanowiła wykorzystać ten czas ograniczeń do zadbania o swoje zdrowie – oprócz utraty 19 kg, udało jej się obniżyć swój wiek metaboliczny z 66 do 48 lat. 

 

Co sprawiło, że stwierdziła Pani, iż czas coś zmienić w swojej diecie?

Przede wszystkim źle się czułam w swoim ciele – ciężko mi było chodzić, szybko się męczyłam, odczuwałam brak kondycji.

Zdecydowała się Pani na dietę redukcyjną – jak sobie na niej Pani radziła?

Dieta była smaczna, ułożona z produktów, które lubię, a w dodatku można powiedzieć, że zaakceptowałam tuńczyka (bo „polubiłam” to jednak wciąż za duże słowo). Nie ciągnęło mnie też do słodkiego. Czasem wydawało mi się, że porcje są zbyt duże i bałam się, że to wpłynie na moją wagę, ale wtedy przypominały mi się słowa pani Kasi: „Żeby chudnąć, trzeba jeść”. A gdy zobaczyłam pierwsze efekty, zaczęło mnie to nakręcać i motywować do trzymania diety.

Jak zmieniły się Pani nawyki żywieniowe?

Jem 5 posiłków (3 główne i 2 przekąski) oraz piję 2 litry wody dziennie. Mimo pracy zdalnej, staram się dbać o ruch na powietrzu (siłownia pod chmurką, spacery) oraz o ćwiczenia w domu.

Było warto?

Bardzoooooooo  i chcę tak trzymać dalej. Pani Kasia zapewniała mi motywację, a także mnie edukowała, przez co łatwiej było mi budować zdrowe nawyki. Z wieku metabolicznego 69 lat udało mi się zejść do 48. I na tyle się czuję! 😊

 

Write A Comment